Mihkel Maripuu isiknäitus

Mihkel Maripuu isiknäitus

Mihkel Maripuu on lõpetanud Tartu Ülikooli bakalaureusekraadiga maalikunsti erialal ja alates 2010. aastast õpib Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide magistriõppes maali erialal. 2011. aastal siirdus kunstnik praktikale Berliini kus ka enamus näitusel eksponeeritavaid teoseid valmisid.

Noor kunstnik on oma ajastu nägu- silmnähtavalt mõjutatud tänavakunstist ja ajastule omasest pildiliste tähistajate üleküllusest. Mihkel Maripuu on saanud inspiratsiooni eespool mainitud kultuuris elamise kogemusest. Kuhjates spontaanselt ja automaatselt alateadvusest tõusvaid kujundeid võib kunstnikku pidada mässumeelseks, isegi anarhistiks,  oma esteetikaga esitab Mihkel Maripuu väljakutse traditsioonilisele maalikunsti vormile.

Mihkel Maripuu väljub lihtsa kole-ilus dihhotoomia piiridest. Ta on võtnud oma pealisülesandeks ümber kirjutada reeglid ja lõhkuda profaanne. Vastuoluliste tänavakunsti ja maalikunsti elementide kõrvutamisest sünnib uus esteetika, kus teose tähendus tekib vormis, värvide kombinatsioonis ja elementide rütmikas. Kahe erineva maailma omavaheline hõõrdumine tekitab transtsendentse, out of place efekti.

Näituse kuraator on Greete Põrk
Näitus jääb avatuks kuni 29.11.2013
008 Galerii Moodsas Valgustuses Rävala pst 7  on avatud esmaspäevast reedeni 09.00-18.00.

Olete oodatud!
008@008galerii.ee

 

Soodustooted