Uudised ja üritused

BOMMA uus kollektsioon - Mussels

BOMMA uus kollektsioon - Mussels

MUSSES

BOMMA uus MUSSELS kollektsioon on inspiratsiooni saanud rannakarpide elegantsest ja orgaanilisest vormist.
Valgusallikat ümbritsevad kaks kristalset karbipoolt, mis on läikiva antratsiidi või harjatud kulla toonis kinnitusega. Klaaspindadel on iseloomulik pressitud lainemuster, mis valgustatuna tekitab veepinnalt peegelduva valguse efekti.

Kollektsioon sisaldab 6, 12 ja 18 hämardatava valgusallikaga vertikaalseid gruppe. Valgusallikaid on võimalik ka üksikuna kasutada, kuid luues nendest suuremaid valgusinstallatsioone, muutuvad nad ruumis ehtsaks fookuspuntiks.
MUSSELS kollektsioon on valmistatud Bomma poolt väljatöötatud pressklaasitehnoloogia abil. Kõik väikesed mullid, mittesulavad ja ebakorrapärasused klaasis on selle ainulaadse klaasitootmisprotsessi tõestuseks ja iseloomulikuks tunnuseks.

Schwung Home, Lyfa ja Cini & Nils - saame tuttavaks!

Schwung Home, Lyfa ja Cini & Nils - saame tuttavaks!

Moodsa Valgustuse tarnitavate tootjate nimekiri on saanud sügise hakul täiendust mitme uue silmapaistva disainvalgusti kaubamärgi võrra.

Schwung Home tipptasemel ja kvaliteetsed valgustid on käsitööna valmistatud Poolas. Nende kollektsioonides on palju kasutatud messingit ja klaasi, mis on lõputult korduvkasutatavad materjalid ja loodud valgustid on seeläbi 98% ulatuses ümbertöödeldavad.
Ettevõtte disainer Dominique Sente oli varasemalt kullassepp ja Rudi Nijssen antiigimüüja. Nende ühine armastus ilusa ja ebatavalise vastu oli hüppelauaks Schwung Home asutamisele. Schwung Home töötab integreeritud disaini- ja tootmisüksuses, mis aitab neil tagada tõhusat kvaliteedikontrolli ning materjalide efektiivset kasutamist.

Selline lähenemine võimaldab neil oluliselt lühendada tarneaega ja tõsta kvaliteeti.
Schwung Home missioon on luua valgusteid, kus on kasutatud lihtsaid ja ajatuid materjale ning teha seda säästval viisil. Nad on pühendunud kvaliteetsete, kestvate toodete loomisele, kus on ühtemoodi tähelepanu pööratud nii esteetikale kui funktsionaalsusele. Nii valgustidisainis kui ka tootmisprotsessis järgivad nad terviklikku lähenemist tootmistõhususele ja keskkonnamõjude vähendamiseke.
Värskeim täiendus 2021. aastal kollektsiooni lisandunud särav valgustite perekond Odyssey.

LYFA kollektsioonist leiad ikoonilised klassikud, mis on loodud Taani mõjukamate valgustidisainerite poolt. Nende disainilahendused käsitlevad valgust kõigis selle vormides ja tahkudes.
LYFA kollektsioon põhineb puhtal esteetikal ja sihikindlal disainifilosoofial, mille on kujundanud aastakümneid kestnud pühendunud käsitöö ja kütkestavate disainvalgustite loomine. Suure lugupidamisega originaalse disaini vastu sisaldab LYFA kollektsioon mitmekülgset valikut põranda-, laua-, seina- ja laelampe. Toodete mõõtmed ja materjalid on läbimõeldult uuendatud, et sobituda kaasaegse ja jätkusuutliku eluviisiga.

Plastikust kuplid on asendatud opaalklaasiga, kroomimine on asendatud poleeritud roostevaba terasega. See tagab ajatu ja kauakestva väljanägemise, tegemata järeleandmisi kvaliteedis või originaalses disainikeeles.
Ruumi valgustamine on täiusliku valgusmaastiku loomise ja tasakaalu leidmise delikaatne küsimus - valguse, ruumi ja soovitud õhkkonna kompleksne koosmõju. Valgus on koostisosa, mis mõjutab ruumielamust ja LYFA eesmärk on luua ideaalne valguskogemus tänu läbimõeldud disainile ja kvaliteetsete materjalidele.

Cini & Nils on alati olnud Itaalia disaini suurepärane stiilinäide. 1969. aastal asutatud Cini & Nils on aastate jooksul muutnud kvaliteedi üheks oma tugevamaks küljeks. See on loominguline stuudio, kus ideed muudetakse oskuslikult valgustiteks, mis sisaldavad uusimat LED-tehnoloogiat ja mille jooned on puhtad, ranged ja detailirohked.
Kunstilise eneseväljenduse kõrval pööratakse tähelepanu keskkonnasäästlikkusele ja tähtsustatakse kasutajaga suhtlemist ning kasutatakse uusima põlvkonna IoT tehnoloogiaid. Täpsus, detailidele pühendumine ja elegants on need väärtused, mida leiad igast Cini & Nils kollektsioonist.

Oma 50-aastase tegutsemisaja jooksul on nendest saanud tipptasemel dekoratiivsete ja tehniliste valgustite etalon. Cini & Nils´i uusima põlvkonna tooted on ühendatavad nutiseadmetega -- muutuvad valgusstsenaariumid ja juhtmevaba ühendus on osa uuenduslikust igapäevast, mida ettevõte pakub. Cini & Nils´i valguskomponendid peavad silmas inimeste heaolu, samas kui nende arendusosakond analüüsib, valib ja võtab kasutusele vaid parimaid tehnoloogiaid.
Cini & Nils´i silmapaistvamad valgustid on näiteks 1972. aastal Franco Bettonica ja Mario Melocchi poolt disainitud Cuboluce; mitmeid auhindu võitnud modulaarne laevalgusti Acqua ja minimalistlik Assolo.

 

RAKUMBA ja ARETI - nüüd ka Eestis!

RAKUMBA ja ARETI - nüüd ka Eestis!

Moodsa Valgustuse tarnitavate tootjate nimekiri on saanud sügise hakul täiendust mitme uue silmapaistva disainvalgusti kaubamärgi võrra.
Täna tutvustame teile lähemalt RAKUMBA´t kaugelt Austraaliast ja ARETI´t, mis on alguse saanud Itaalia ja Saksamaa disainerite koostööst.

Mõlema brändi peamisteks tunnusjoonteks on puhtad vormid, hoolikalt läbimõeldud funktsionaalsus ja keskendumine detailidele.

Rakumba on üle 50 aasta disaininud ja tootnud valgusteid nii kollektsioonidena kui ka eritellimusel. Nad on Austraalia üks pikaajalisemaid rahvusvahelisi valgustibrände ja oma kollektsioonides ühendavad nad ettevõtte pärandi, autentsuse ja tehnoloogilise innovatsiooni. Rakumba teeb koostööd nii kohalike kui rahvusvaheliste disaineritega, et tuua oma valgustites kokku kaasaegne disain, meisterlik käsitöö, kompleksne tootmine ja tipptehnoloogia.

Brändi üheks kuulsamaks valgustiseeriaks on Typography, mille uusim liige VELA pakub päikesevarjutusest inspireeritud valguse ja varjude mängu.Teiseks pärliks Rakumba kollektsioonis on Hangman, mis on valminud koostöös hinnatud Austraalia disaineri Adam Goodrumiga.
Seda põranda-, laua- ja rippvalgustite kollektsiooni iseloomustab mänguline disain ja lihtsate joonte kombineerimisel saavutatud efektne geomeetria.

Areti on interdistsiplinaarne disainistuudio, mille asutasid õed Gwendolyn ja Guillane Kerschbaumer. Gwendolyni ja Guillane'i taust on kujutavas kunstis, keskendudes joonistamisele, skulptuurile, arhitektuurile ja disainile. Nende töö valgustidisaineritena peegeldab õdede kunstilist huvi objekti ja ruumi vastu, käsitledes nende omavahelist skulptuurilist kvaliteeti ja dünaamikat.
Disainereid juhib uudishimu ja soov luua valgusteoseid, mis puudutavad neid sügavamal, emotsionaalsel tasandil ning kaasavad kontseptuaalselt, ent need kunstilised ambitsioonid realiseerivad nad praktilises disainis.

Gwendolyn ja Guillane usuvad, et hästi tehtud valgusteid hinnatakse pikka aega ja nende eesmärk on luua esemeid, mis jäävad oma ilu, funktsionaalsuse ja kvaliteediga ajas relevantseks.
Mitmed Areti populaarsemad valgustid nagu Ilios, Up Down, Disc and Sphere ja Row kombineerivad kahte lihtsat vormi - joont ja ringi - mängides nende omavahelise paigutuse ja proportsiooniga.
Areti valgustid valmistatakse Saksamaal.

Rävala salong on seoses remondiga suletud

Rävala salong on seoses remondiga suletud

Küllap aimasite, et järgmisel aastal täitub Moodsal Valgustusel 30. tegevusaasta - üks üsna ümar tähtpäev, mida tasub tähistada. Nii otsustasime sisemisele kasvu järgi kujundada uueks ka Rävala näidistesaali. Nii et moodne kunst saab värsked valgustatud raamid.

Rävala pst näidistesaal on suvel remontis

Selle tulemusel muutub saal nii väljanägemiselt kui funktsionaalsuselt. Eesmärgiks pole pelk pinnavõõp. Tahame lasta väärikalt välja paista oma tehniliste ja disainvalgustite näidistel ning luua kõik tingimused, et saaksite meie juures kõik vajaliku ja võimaliku valgustuse projekteerimiseks. Lisaks head nõuanded, mõistagi.

Tallinna salongi remondi ajal kolib müügimeeskond ajutiselt Moodsa Valgustuse hulgimüügi ruumidesse aadressil Suur-Sõjamäe 29A. Hoolitseme selle eest, et ka remondi ajal oleks korralikud tingimused iga projekti arutamiseks.

Modular esitleb > Palju põnevaid valgusteid erinevates tooteperedes!

Modular esitleb > Palju põnevaid valgusteid erinevates tooteperedes!

Avaneb värskete võimaluste mängumaa! Uued pereliikmed pakuvad uusi värve, uusi tehnoloogilisi lahendusi ja Modulari nimele vastavat mängulist mitmekesisust. Avasta oma uut ilmet esitlevad Placebo ja Modupoint ning populaarsust nautivad Qbini, Marbul, Rektor, Duell, Trapz, Nude ja SLD50.

Placebo Shades

Modulari uue põlvkonna valgustipere Placebo 3 uut kuplit pakuvad värsket mängulusti - muuda oma projekt Placebot vormides silmapaistvaks!

Modupoint LED recessed

Innovaatiline valgustite moodulsüsteem Modupoint sai juurde veelgi minimalistlikuma lahenduse. Uus pesaühendus on seina või lakke integreeritud praktiliselt nähtamatult.

SLD50

See minimalistlikku vormi järgiv valgustite pere SLD50 on allutanud oma võludele üha rohkem kasutajaid. Nüüd on võimalus ühendada reguleeritav valgus ja intensiivsem valgusvoog.

Duell

Duell toob oma elegantse disainiga igasse ruumi värvide ja meeleolude duaalsust - see dekoratiivne seinavalgusti aitab luua õige õhkkonna tänu oma uuele, anodeeritud viimistluste valikule.

Trapz

Seinavalgusti, mis võimaldab luua huvitavalt kontrastseid stiili-efekte tänu oma kaldus servadele. Trapz valgusti lisab ruumile kergelt dramaatilist hõngu - tee uute anodeeritud viimistluste seast oma julge valik.

Nude

Miniatuurne silindrikujuline seinavalgusti Nude jääb silma igas keskkonnas. Nüüd on valgusti saadaval ka uute anodeeritud viimistlustega.

Rektor for 230V track

Kui soovid muuta siinidel valguslahendust elegantsemaks, mitmekülgsemaks ja paindlikumaks, siis on silmapaistev valik risttahukaks disainitud prožektor Rektor.

Marbul for 230V track

Orgaanilise disaini poolest tuntud valgusti Marbul on nüüd saadaval originaalmõõdus standardsele 230V siinisüsteemile. See annab võimaluse kasutada pehmelt ümarat Marbuli disaini ka projektides, kus 230V siinid on juba kasutuses või kus laes ei ole ruumi transformaatori jaoks.

Qbini surface box GI

Qbini on minimalistlik ja mänguline valguslahendus, kus integreeritud liiteseadmega uus, pinnale paigaldatav korpus lisab vormi ja pakub oma asümmeetrilise disainiga rohkelt võimalusi mängimiseks.

Nexia > Home Collection

Nexia > Home Collection

Tehniliste valgustite tootja NEXIA on uue tehnoloogia inimesele lähemale toonud. Julge arenguhüpe on näha uues koduvalgustite kollektsioonis, kus kontrollitud valgus kohtub puhta vormiga ning geomeetriliste kujundite kaunist mängust sünnib hubane atmosfäär.

Valgustite sari Mobile toob interjööri lisaks vormi ja valguse mängule ka helisummutavaid elemente neljas eri värvis (hõbehall, antratsiit, tume karamell või punane). Valida saab valguse värvustemperatuuride 2700K / 3000K vahel.

Uute Bow valgustite loodud kaudne valgustus rõhutab vormipuhtust ning tekitab ülimalt mugava ja sooja atmosfääri. Kontrollitud valgusvihk ja tagasipeegeldava valguse pehmus muudavad tulemuse peaaegu maagiliseks -- valgus justnagu kordab meile valgusti nõtket vormi.

Bow õhkab minimalistlikku tasakaalu, see on ühtviisi mugav ja tehniliselt kõrgel tasemel. Bow tooteperesse kuulub neli erinevat vormi, kuid kõik need on allutatud ühele eesmärgile: hubane keskkond sünnib inimesi ja tehnoloogiat ühendades. Rippvalgusti on saadaval horisontaalse ja vertikaalse versioonina.

Aros ühendab disaini ja funktsionaalsuse ning eri kõrgustel asuvad rõngad loovad omanäolise valgusskulptuuri. Materjaliks valitud alumiinium võimaldab kombineerida otsest ja kaudset üldvalgustust aktsentvalgustusega -- täiuslikult iga ruumi järgi kohanduv süsteem.

Aros with spots on kombinatsioon funktsionaalsest vormist ja täpsest valgusest -- võid suunata aktsentvalgust sinna, kuhu ise soovid. Saadaval lihtsa üksiku valgusrõngana, kahe suundvalgustiga või kompositsioonina, mis koosneb kolmest erinevas suuruses rõngast ning kolmest suundvalgustist.

Seinavalgusti Aros aitab rõhutada seinakatte struktuuri ning luua hubase ja sooja atmosfääri. Valikus on 2700K / 3000K mudelid.

Tõeliselt elegantne valguslahendus Elegance - seinakinnitusega valgustross suunab valgust lakke 120° ulatuses, tekitades mõnusa hajutatud valguse efekti. Valida saab nii valgustrossi võimsuse, pikkuse kui ka valguse värvustemperatuuride 2700K/3000K/4000K vahel. Valgustross on IP65 niiskuskaitsmega, mis võimaldab seda kasutada ka niisketes ruumides ning ka välitingimustes.

Ekstravagantsete rippvalgustite perekond Tires võimaldab mängida nii kuju kui viimistluse ja värvivalikuga. Valgustid Tires annavad tugeva, 1300lm valguse, mis on ka silma jaoks meeldiv (CRI 90). Valida saab 2700K/3000K vahel.

 

SIMES > uus välisvalgustite tootja meie valikus

SIMES > uus välisvalgustite tootja meie valikus

Meie uus bränd - SIMES

Moodsa Valgustuse tooteportfelli on lisandunud uus kvaliteetne välisvalgustite tootja Itaaliast - SIMES.
Alates jaanuarist on Moodne Valgustus ametlik Simes'e esindaja Eestis.
Simes'e laias tootevalikus leidub valgusteid arhitektidele, mastikuarhitektidele, sisekujundajatele ja eraklientidele.

SIMES'e tootevalikuga saab lähemalt tutvuda meie uuendatud veebilehel, valides menüüst KAUBAMÄRGID, kus on nüüd võimalik mugavalt lehitseda tarnijate katalooge.

Modular Lighting > Uued funktsionaalsed valgustid

Modular Lighting > Uued funktsionaalsed valgustid

Uus Modulari Placebo ei ole tavaline valgusti. Placebo on mänguline riputatav valguslahendus, mida saad kujundada vastavalt oma soovile. Vali kuju, suuruse, viimstluse ja erinevate riputamise viiside vahel. Valgustit saab kasutada üksikuna või luua ainulaadne geomeetriline süsteem.

Uus nurgaprofiili valgusti Como Corner on ainulaadne lahendus madalamate lagedega ruumide valgustamiseks ja mitte ainult. Vali Como Corner profiili lameda või kumera kattega. Nurka paigaldatuna tagab Como Corner pehmet hajutatud valgust.

Modupoint on innovatiivne modulaarne valgustusinstrument. Minimalistliku välimusega laerosetid on kolme erineva disainiga. Plug-and-play komponendid annavad hulgaliselt valikuid valgustuse planeerimisel. Alusta mängimist!

Qbini puhul ei teki küsimusi piiride seadmises. Mänguliste kuubikute perekonna elementide valik on lõputu. Uus pindmise kinnitusega profiil Qbini surface box loob ohtralt lisa võimalusi uuteks lahendusteks.

Sensuaalse ümara kujuga Marbul lisab ruumile orgaanilist tunnetust. Nüüd on Marbul 48V track saadaval ka Pista siini süsteemi osana, paigaldatuna kas pinnale lähemal või rippversioonina.

Mänguline SLD50 profiili süsteem on saadaval süvistatud, pinnapealse ja riputatud versioonina ning sõltuvalt kasutatavatest komponentidest sobib ideaalselt kodu või kontori valgustamiseks. Uus SLD50 High on kõrgusega 100mm, mis võimaldab süvistada valguskomponendid sügavamale ja tagada veelgi mimimalistlikuma tulemuse.   

THIS IS LIGHT, Virtual Light Festival

Juhul, kui teil jäi osalemata Modulari virtuaalsel valgusfestivalil THIS IS LIGHT, saate seda mugavalt järgi vaadata SIIN. Modulari uudistoodete tutvustamine, DJ-d, intervjuud disaineritega ja palju muud inspireerivat. 

Aria - mäng aktsendiga loob meeleolu

Aria - mäng aktsendiga loob meeleolu

Süsteem 35

Süsteem nimega 35 on isikupärane modulaarne süsteem, milles on leidlikult ühendatud aktsent- ja hajutatud valgus. Musta viimistluse efekti saavutamiseks on võetud kasutusele uus materjal, milleks on suitsu-hall hajuti.

Kui valgus on välja lülitatud, näib profiil mustana. Sisselülitatud valgusega aga valgena. Lihtne ja leidlik. Süsteem 35 sobib kasutamiseks nii kodus, kontoris, kuid miks mitte ka kunstiinstallatsioonides.

Oru Hub Hotel ____ Nobe Design

Nobe Design projekt Oru Hub Hotell Tallinna südames on nomineeritud Eesti Sisearhitektide Liidu aastapreemiale 2020.
Projekti kontseptsioon põhineb uuel lähenemisel hotellindusele üldiselt, mille üheks komponendiks on ka innovaatiline lähenemine valgusele. Kasutatud on Aria lineaarseid valgusmooduleid, prožektoreid ja rippvalgusteid.
Aria 48V prožektorite valik aitab luua värsket ja väärika õhkkonna kontekstis, kus rõhk on puidul ja soojadel värvidel. Hoiame Nobe Design'ile pöialt aastapreemia valimisel. Võitja kuulutatakse välja detsembris. Loe projektist.

Microperfetto IP66 Cupcake

ARIA silindrikujulised väliprožektorid Microperfetto IP66 on mõeldud läbipääsude, verandade ja terrasside valgustamiseks. Minimalistliku disaini ja miniatuursetele mõõtmetega valgusteid saab kombineerida ka võluvate värvidega, nagu satiinkuld ja harjatud vask.

Jane Stuudio näitus

Jane Stuudio näitus "Valguses"

 

Jane Stuudio näitus "Valguses"

18.09 - 16.10.2020

Näitusel osalevad Jane Siimsoo-Merivoo, Oksana Solovjova, Ursula Sõber

JANE STUUDIO seltskond on koos tegutsenud kümmekond aastat. Kujunenud on mõnus ise olemine ja tegutsemine. Stuudio põhimõtteks on piiranguteta loominguline eneseväljendamine kunsti kaudu. Kunstiga võib tegeleda igaüks! Juhiseid pole. On vaid valge lõuend uue algusega.

 

 

 

Uudised Valgustusmaailmast  - Vibia pärlid

Uudised Valgustusmaailmast - Vibia pärlid

Vibia disaini keskpunktis on endiselt valguse käsitlemine lisaaksendina interjööris ja valgustid, mille abil on võimalik luua suuremaid mängulisi gruppe. 

Flat on valgusti, mis kõnetab. Disainer Ichiro Iwasaki on loonud minimalistliku kompositsiooni horisontaalsetest paneelidest ja peegelduvast valgusest. Kollekstioon, mille märksõnaks on geomeetria ja tasakaal, mõjub ruumis rahustavalt. 

Sticks valgussüsteem loob graafilise ilmega minimalistlike profiilide abil linaeerset valgust, mis moodustab gruppidena kasutades hõljuvaid valgus-skulptuure. 

Top sarja iseloomustab puhtajooneline geomeetria ja sooja pehmelt hajuva valguse koosmõju. 

Mängulised ja funktsionaalsed Modulari uudistooted 2020

Mängulised ja funktsionaalsed Modulari uudistooted 2020

Shellby valgusti disaininud Jeffrey Huyghe sõnul meeldib talle ajatu disaini loomiseks töötada geomeetriliste kujundite ja puhaste vormidega. Nii alustas ta ka Shellbyga. Üldine kujundus näeb välja nagu spiraalne kest või auster, mille sees on pärl. Sellest sai inspireeritud nimi Shellby.
"Mulle meeldib panna toode otse interjööri ja vaadata, kuidas ma saaksin sellega konkreetses rakenduses mängida." Mänguline on tõepoolest sobilk iseloomustus valgustile Shellby, tänu tema asümmeetrilisele kujundusele.

Kolmekihilisest käsitsi puhutud klaasist kera näib justkui õhus hõljuv, kuigi ei ulatu lae pinnast allapoole. Opaalklaas hajutab valguse pehmelt ja räigusvabalt. Shellby sobib nii üldvalguse lahendamiseks kui ka Warm Dim versioonis meeleoluvalguse loomiseks.Värviedastus CRI > 90. Pritsmekindlus IP55, mis võimaldab teda kasutada ka vannitoa valgustamiseks. Saadaval ava katva servaga ja servata mudelina.

Elegantse suunatava süvisvalgusti Hollow looja James Van Vossel ütleb, et disainerina funktsionaalset objekti luues peab olema ta kindel, et see, mis tal peas valmib ka tegelikkuses töötab.

Pehme orgaanilise geomeetrilise disainiga Hollow toru on 90° suunatav, mis annab võimaluse paigaldada valgustit nii seinale kui ka lakke, luues otsest ja kaudset valgust. Selline rakendus annab võimaluse luua visuaalselt puhtamaid ruume. Kinnises positsioonis jääb paistma ainult müstiline kuma. Valikus on viie erineva viimistlusega mudelit, äärega ja ilma.

Minude - miniatuurne valgusti, mis jätab suure mulje. Väike, lihtne, tabamatu ja paindlik.
Seda saab paigaldada erinevalt - poolsüvistatuna seinale või lakke või 48V Pista siinisüsteemi osana. Puhas silindriline kuju ning intrigeerivalt lahendatud suunamissüsteem, mis otse alla positsioonis on peaaegu nähtamatu. Minude on joogalikult paindlik - pööratav 360 º ja  kallutatav 90º.  Tänu sellele saab kaunilt kontsentreeritud valgusringi suunata peaaegu igale poole. Minude on saadaval 6 erineva viimistlusega. Vastupidav, kvaliteetne klaasist lääts püsib aja jooksul läbipaistev. Kaasaegne optiline süsteem kaitseb valgustit tolmu ja mustuse eest.

Dent on õhuke (25mm) 3 erineva suurusega ja kahe musta/valge viimistlusega valgustite sari, mis võimaldab luua seinale erinevaid kujundeid. Päeval loob ruumiline geomeetriline kujund varjude mängu, õhtusel ajal lisandub valgus. Kas üksikuna kodu seinal või suurema kujundina suures ühiskondlikus ruumis tekitab Dent alati huvi ja emotsioone. Peen joon loob valguse ja varju ning perspektiive ja geomeetria mängu. Magnetiga kinnitussüsteem lihtsustab valgusti paigaldamise protsessi.

 

Astro Uudised 2020 - Capsule kollekstioon

Astro Uudised 2020 - Capsule kollekstioon

Astro on otsustanud 2020 aastal astuda sammukese senisest kaugemale ja toob turule Capsule kollekstiooni, mis koosneb spetsiaalselt projektimüügiks  disainitud eksklusiivsetest toodetest. Tooted tuuakse meile lähemale personaalsete loomislugude ja disainerite tutvustamisega.


Halftone kõlab kokku kui hea tasakaal vormi, materjali ja valguse vahel. Halftone disaini keskmeks on lihtne ja puhas ring. Kasutatud erilise struktuuriga materjali toob ellu valgus. Kahes suuruses ja erinevate sügavustega vormitud Halftone'i valguti saavutab silmatorkava ja varieeruva intensiivsusega valguse, olles huvitavaks aksendiks teda ümbritsevale arhitektuurile.

Inspireeritud päikesesüsteemi geomeetrilisest täiuslikkusest, kujutab valgusti Orb kerakujulist valgustit koos maksimaalselt reguleeritava peegliga, mis "tiirleb" ümber valgusti tugitelje. Valgusti vormiline lihtsus on suutnud edukalt varjata keeruka tehnilise lahenduse. Kergelt liikuvad osad on vastupidavad. Orb on sobilik valgusti ja suurenduspeegli komplekt vannitoapeegli kõrval kasutamiseks, erinedes kõikidest teistest samalaadsetest toodetest oma hästi läbimõeldud maitseka disaini poolest. 

Rippvalgusti io Pendant disain on inspireeritud Vana-Kreeka arhitektuuris rohkelt kasutatud sammastest. io Pendant klaas on valmistatud käsitööna, kasutades ainulaadset tootmisprotsessi, mis annab klaasi silindrilisele kujule täiusliku ribiliselt reljeefse pealispinna. 

Teiste Astro uudistoodetega saab tutvuda SIIN

 

Wever Ducre uus kollektsioon, koduleht ja kataloog

Wever Ducre uus kollektsioon, koduleht ja kataloog

Meil suur au olla esimeseks sõnumitoojaks Wever & Ducre täiesti uuest vapustavast kollektsioonist, uuenenud kodulehest ja verivärskest kataloogist. Uudised, mida täna teiega jagame, kannavad kuupäeva 28.04.2020 - ehk siis värskeimast värskeim.
Toome teieni kollektsiooni uued vormid ja elemendid, mis annavad lugematul hulgal mängulisi võimalusi valgusele lähenemiseks. Vastu tulles muutuva maailma uutele tavadele ja klientide soovile, on Wever & Ducre lisanud paljudele valgustitele valmiduse Dali süsteemiga juhtimiseks. Loonud uue kollektsiooni 48V siinisüsteemile sobivatest valgustitest.
Alljärgnevalt esitleme väikest kogumikku meie lemmikutest. Kogu valikuga on võimalik lähemalt tutvuda Wever & Ducre kodulehel ja uues kataloogis.

Õhuline disain, mis köidab tähelepanu murdes kõiki gravitatsiooni ja tasakaalu reegleid. Ekstravagantne ja võimekas Daft on saadaval ripp- ja seinaversioonina; valgustemperatuuriga nii 3000K kui 4000K, andes vastavalt kuni 3700lm.

Valgusti sari Mick võimaldab lahendada kogu ruumi valguse esmapilgul ühe vormiga. Soovi korral on võimalik omavahel kombineerida 1 ja 2 punktiga seina- ja laekinnitusega valgusteid. Sarja tänuväärseim uudis on korpusele delikaatselt peidetud lülitiga lugemisvalgusti. Lisaks on sarjas nii 1 kui 2 punktiga siinivalgustid. Viimistluse valikust leiame valge/kuldse ja musta/kuldse kombinatsioonid. Koduse interjööri loovad hubaseks 2700K ja 3000K LED elemendid.

Neljast erinevast mudelist koosnev sari Finlin on ilmekas näide sellest, kuidas kombineerides minimalistlikke vorme saame tulemuseks lugematu arv uusi ja kordumatuid kujundeid.
Wever & Ducre pakub valgustit matt musta ja musta/kuldse viimistlusega. Valikus on 2700K ja 3000K valgustemperatuur.

Mänguliselt filrtiv rippvalgustite sari Odrey on lausa sisekujundaja unistus. Erinevate vormidega musta ja kuldse viimistlusega kupleid, mida on kokku 8 (+ 2 aksessuaarina pakutavat katet), saab riputada nii iseseisvalt kui gruppidena. Lakke kinnitamiseks on valida pinnapealse ja süvistatava roseti vahel ja meeldivaks üllatuseks on ka siinile kinnitamise võimalus. Sarja kuulub ka seinavalgusti kahe versioonina.

Valgusti Ruvi on kummaline taaskohtumine retroliku elemendiga valgustusdisainis. Minimalistlik ja silma eest hästi varjatud tehniline lahendus, mille abil saab luua interjööri sooja valgusega mustreid ja rütme. Wever & Ducre pakub valgustisse sobivaid erinevaid pilkupüüdvaid LED valgusallikaid. Valikus on kirka klaasiga, kuldse ja hõbedase reflektoriga 2700K ja 2200K variante.

Wever & Ducre valikus uued kärgoptikaga valgustid Pirro on saadaval kombineerituna 1, 2, 4 ja 6 valguspunktina. Sari koosneb süvistatavatest ja pindmise kinnitusega mudelitest neljas erinevas viimistluses. Pirro sarja valgusteid omavahel kombineerides saab luua mängulisi ekstravagantseid lahendusi. Valikus on 2700K ja 3000K valgustemperatuuriga LED elemendid.

Süvisvalgustite sari Briek toob elevat vaheldust seniste teada-tuntud Wever & Ducre süvisvalgustite perekonda. Alustades kandilisest ümara korpuseni varieeruvast vormist ja musta, valge ja kuldse viimistluse maitsekast kombineeritmisest kuni huvitava elemendina lisatud liigendini, mille abil valgusti võib soovi korral kas ilmuda või peituda oma süvisavasse. Sarja muudab eriti funktisonaalseks mitmekesine valgustemperatuuri valik - 2700K, 3000K, 4000K ja 1800-2850K dimmerdatav.

Kaasaegses siinivalgustite maailmas levib iga hooajaga laialdasemalt 48V siinisüsteemide kasutamine. Wever & Ducre uued 48V siinisüsteemid võimaldavad kombineerida erinevaid prozektoreid, mahedat üldvalgustust, opaalkattega valgusmooduleid ja rippvalgusteid ühtsesse lakoonilisse süsteemi.

Laotoodete hinnakiri 2020

Laotoodete hinnakiri 2020

Meil on valminud laotoodete hinnakiri, mis on praktiline töövahend erinevate projektide koostamiseks. Hinnakiri on loodud eesmärgil, et muuta valgustite valimise protsess sujuvamaks ja lihtsamaks.
Hinnakirja on koondatud soodsa hinnaklassiga ja heade tehniliste näitajatega valgustid, mis on meie laos kohe olemas. Valiku lihtsustamiseks on iga valgusti juures välja toodud olulisemad tehnilised näitajad. Kuna tänasel päeval on valgustite puhul juba iseenesest mõistetav väga hea värviedastus (CRI>90) ja dimmerdamise valmidus, siis leiate ka meie laotoodete hinnakirjast paljud valgustid nendele nõuetele vastavad.
Laotoodete hinnakiri on olemas digitaalse versioonina ja paberkandjal. Lae alla PDF failina SIIN.

Uus Modulari valgusti - HOLLOW

Uus Modulari valgusti - HOLLOW

Nähtav ja samas nähtamatu.
Müstiline kuma või konkreetne valgus.
Aimatav, kuid alati olemas. Hollow.

 

Loe lisaks SIIN

Moodsa Valgustuse hinnakiri 2019/2020

Moodsa Valgustuse hinnakiri 2019/2020

Veegi mahukam ja sisukam. Siia on koondatud meie klientide lemmikud ja palju uusi tooteid, mida tutvustati esimest korda EuroLuce messil sellel aastal. Uue hinnakirja erinevast hinnaklassist valgustite abil saab luua valguslahendusi nii nõudliku kliendi kui ka väiksema eelarvega projektidele. Igaüks leiab lahenduse, mis sobitub ambitsioonide, maitse, võimaluste ja vajadustega. Meie eesmärk on valgustite valiku protsessi teha lihtsamaks ja kiiremaks.

Hinnakirjaga saab tutvuda SIIN

Uus ladu ja hubane näidistesaal aadressil Suur-Sõjamäe 29A

Uus ladu ja hubane näidistesaal aadressil Suur-Sõjamäe 29A

18. septembril avasime koos Teiega pidulikult Moodsa Valgustuse uue lao aadressil Suur-Sõjamäe 29A. Kohapeal on saadaval rohkem kui 4000 erinevat artiklit. Meie uus laosüsteem võimaldab täita kliendi tellimusi kiiresti ja efektiivselt. Lisaks tervitame oma kliente ka hubase näidisesaaliga, kus saab asjatundja nõustamisel leida parimad valguslahendused, valgusteid oma silmaga näha ja käega katsuda. Ootame teid külla!

Vladimir Baciu näitus

Vladimir Baciu näitus "Suvi aias ja aasal"

Moodsa Valgustuse Tallinna galeriis on avatud Vladimir Baciu maalide näitus "Suvi aias ja aasal".
Näitus jääb avatuks septembri lõpuni.

Vladimir Baciu viljeleb žanri, mis nõuab kunstnikult erakordselt teravat silma, emotsionaalset tundlikkust ja suurt virtuoossust. Maalimine otse looduses või linnatänaval nõuab kunstnikult kiiret reaktsiooni ja suure
üldistusvõimet: valgused muutuvad imekähku ning lõuendit tuleb katta hoogsalt.

Vladimir Baciu saab selle kõigega meisterlikult hakkama - väljendusrikkad toonid ja ladus pintslitöö loovad  tundeküllast värvidemängu ja julgeid kontraste. Baciut võiks pidada isegi eesti ainsaks kaasaja impressionistiks.

Vladimir Baciu on kunstnik, kes koos maalikastiga otsib valgust ja päikest nii maal kui linnas, saatjaks kirg ja lõunamaine temperament. 

Multifunktsionaalsed valgustid - visuaalselt puhtam lagi

Multifunktsionaalsed valgustid - visuaalselt puhtam lagi

Lage võib kujundlikult nimetada ruumi taevalaotuseks. Paraku ei pöörata lae kujundamisele erilist aega ega tähelepanu. On saanud tavaks, et lage eelistatakse mitte dekoreerida ja see esindab interjööri nn vaba pinda.  Kuid kaasaegne maailm eeldab, et lakke on vajadus paigaldada erinevaid keskkonna jaoks olulisi detaile alates valgustusest, ventilatsiooni avadest, suitsuanduritest kuni kõlariteni. Mis omakorda loob täiesti uue vajaduse lae kujundamise meetodisse.

"Vähem on rohkem" on aegumatu tõde ka seekord.

Brüsseli aritektuuribüroo Bruno Erpicum meeskond on kandnud aastaid unistust tootest, kuhu oleks võimalik integreerida kõik eelnimetatud elemendid. Viimaks leiti suurepärane koostööpartner TAL'i näol, kus unistusest sai reaalne toodetasari nimega ORBIT.
Multifunktsionaalsete valgustite perekond ORBIT võimaldab üldpilti rikkumata lakke paigaldada üld- ja spot-valgustid, ventilatsiooni plafoonid, kõlarid ja suitsuandurid. Uuri täpsemalt

 

"Vähem on rohkem" - las silmale jääb näha vaid oluline.


Arhitektuurse valgustuse kategoorias Lighting Design Award 2019 võitnud XALi multi-downlight UNICO võimaldab kliendi valiku järgi ühe raami sisse koondada erineva optikaga ja/või värvustemperatuuriga valguselemendid. See on võimalus, kuidas panna esmapilgul sama välimusega downightid täitma erinevaid funktsioone - valgustama seina, põrandat või kindlat eksponeerimist vajavat objekti.

 Selline tulemus saavutatakse 9 erineva reflektori abil. Valikus on laia ja kitsa optikaga, ümara kandilise või hoopis ristküliku kujulise raamitud valgusvihuga reflektorid. UNICO downlighti abiga saab tagada kvaliteetse (CRI>90) ja räigusevaba UGR<19 valguse ning aja- ja vajadusekohase valgusefekti. Uuri täpsemalt

Light + Building 2018 trendiuudised : akustilised valgustid

Light + Building 2018 trendiuudised : akustilised valgustid

Tänapäeval ei üllata vist kedagi, et valgus ja akustika omab otsest mõju inimese füüsilisele ja psüühilisele heaolule. Samuti on laialt levinud teadmine, et valgusest ja akustikast sõltub meie töökoha taju ja tööefektiivsus. Vaikne töökeskkond on üks põhilistest inimese vajadustest, mida võib aga olla raske tagada avatud planeeringuga kontorites.
Selle aasta Light+Building messi üheks läbivaks teemaks paljude disainvalgustite tootjate väljapanekutes oli mäng valguse ja akustiliste materjalide kooslustega, mida pakuti erinevates vormides, materjalides ja värvides.

LUCEPLAN - Farel

Luceplan tutvustas seekordsel messil oma kollektsiooni uut akustilist valgustit FAREL, mis on loodud disainer Diego Sferrazza poolt.
Valgustit FAREL iseloomustab ikooniline kuplikujuline geomeetriline vorm. Kasutatud on mürasummutavat termovormitud materjali. Kupli sise-konstruktsioonis kasutatud ribid loovad kerge valguse ja varju mängu.
Kupli viimistlust on võimalik valida vastavalt interjöörile - valikus on neli välis- ja sisekanga tooni (Light Grey+Dark Grey; Dark Gray+Raw White; Rust+Dark Grey; Aquamarine+Raw White. Samuti on võimalik valida alumise ja ülemise metall võru kolmes viimistluses - Matt Black; Matt Brass; Matt Aluminium.

LUCEPLAN - Diade

Luceplani DIADE on kahe "tiivaga" paneelide süsteem, mis sisaldab müra summutavaid detaile. Toodet võib paigaldada nii vertikaalselt kui horisontaalselt - luues seeläbi interjööri kas vaheseina või suurt lae-elementi. Nende kahe paigaldusviisi abil on võimalik üheaegselt luua interjööri sarnase stiili ja materjaliga nii valgustus, ripplagede kujundus kui ka lahendada heli neeldumise teema.
Pealmine kangas on saadaval kolmes erinevas värvitoonis, mis võimaldab luua mängulisemat keskkonda.

XAL - Muse

XAL akustiline valgusti on eriline mitme omaduse poolest. Nendest peamisena võiks nimetada, et tegu praktiliselt nn valguse "räiguse"vaba tootega. Tegu on kindlasti ühe suurepäraselt läbimõeldud professionaalse töökoha valgustiga, mille helisummutavad omadused võimaldavad töökeskkonnas stressivabalt keskenduda. MUSE Lighting and Acoustic System
sari koosneb viiest erinevast moodulist. Valgustid on saadaval kahes neutraalses ja kahes aksentvärvis.

XAL - Task Acoustic

Neljas erinevas värvivariandis ja vormis PET-tehnoloogial põhineval vildist kõrge efektiivsusega mürasummutaja on hea täiendus XAL TASK valgustite sarjale. Heli neelavad TASK ACOUSTIC  moodulid sobivad kombineerimaks TASK süsteemi elenemtidega. TASK ACOUSTIC mooduleid leidub nii riputatavaid kui ka pindmise kinnitusega.

GRAYPANTS - Prop

Graypants pakub võimalust integreerida valgustus ja akustilised paneelid mängulise PROP lagedesüsteemiga. PROP-paneel on perforeetutud terasplekk, mida saab kombineerida erinevates variatsioonides, loomaks laias valikus lagedesüsteeme.

WEVER & DUCRE - "Roomor"

Wever&Ducre vildist kupliga valgustid ei ole küll otseselt heli neelava omadusega, kuid lihtsalt uudse lähenemisega valgustidisainile ja lisaks omanäolised, moodustades osa uuest sarjast ROOMOR.
Valgustisarja ROOMOR näol on loodud silmapaistvad tooted erinevates värvitoonides ja rohketes variatsioonides, mis suladuvad ideaalselt interjööri. Valgustid on saadaval punases, hallis ja mustas toonis ning neid saab omakorda vastavalt soovile kombineerida suures valikus alumiiniumist või vildist kuplitega.

 

Kunstinäitus: “Pidulik Sünergia” ja

Kunstinäitus: “Pidulik Sünergia” ja "Ood Hõõglambile"

Moodsa Valgustuse näidistesaalis eriline KUNSTINÄITUS:


ÜHISMAAL "PIDULIK SÜNERGIA" 

-on sündinud Moodsa Valgustuse sünnipäevapeol maalikunstniku Katrin Karu juhendamisel.
Peaaegu 400 inimest on osalenud maali loomisel oma pintsli, käe, svammi või isegi kahvli puudutusega


VALGUSINSTALLATSIOON "OOD HÕÕGLAMBILE"

sündis koostöös arhitekt Grete Veskiväli ja teatrikunstnik Nele Sooväliga
Just hõõglampide müümisega alustas Moodne Valgustus oma tegevust 25 aastat tagasi. 
Installatsioon koosneb 500 hõõglambist, nende ülespanekul abistasid Tartu Kõrgema Kunstikooli tudengid ja see oli mahukas töö. 
Dünaamiline valgusprogramm paneb valguse lainetama ja pulseerima, mis koos muusikaga tekitab poeetilise meeleolu.


Külastada saab esmaspäevast reedeni kella 10 - 18.

Igal tööpäeval algusega kell 17 on võimalik nautida valgusinstallatsiooni ja muusika muusika poeetilist kokkumängu. Esitlus on kestvusega 7 minutit. Olete oodatud! 


Näitus avatud kuni 11.01.2018.

Me teeme valgust

Me teeme valgust

Perefirma Panzeri lugu sai alguse aastal 1947, mil tehnika- ja insenerikogemustega Carlo Panzeri ettevõtte asutas. Firma spetsialiseerus lampide komponentide tootmisele kaasaegses, tipptasemel sisseseadega tehases. Nii oli Panzeri algusest peale võimeline rahuldama klientide vajadusi kiiresti ja paindlikult. 1990ndateks oli aeg küps tulla välja enda disainvalgustite brändiga. 2010. aastal sai Panzerist üks esimesi Itaalia valgustibrändidest, mis keskendus LED-lahenduste väljatöötamisele. Tajuti keskkonna muutumist ja reageeriti varakult. See aitas püsida valgustitööstuse arengu loožikohal ja lõigata uuest tehnoloogiast täit kasu. Tänapäeval on suunatud tähelepanu rahvusvahelistele turgudele, et laiendada ärivõimalusi veelgi. See tõi kaasa 2016. aastal kaasa esimese filiaali avamise Saksamaal Münchenis. Hetkel tegeldakse aktiivselt uute võimaluste otsimisega teistel oluliste turgudel, Ühendkuningriigis ja USAs. Panzeri hea Eesti partneri Moodsa Valgustuse küsimustele vastab Carlo Panzeri poeg Frederico.

Paljud Itaalia perefirmad on pidanud oma brändi maha müüma. Panzeri on endiselt pere omanduses ja arendab seda edukalt. Mis on teie pere saladus? 

Me oleme väga üksmeelne pere ja selle väärtuse andsid ?rma asutajad Carlo ja Irene Panzeri edasi järgmisele põlvkonnale, Norbertole, Enzole ja Simonettale. Igaüks perekonnast on keskendunud erinevatele tegevusvaldkondadele, kuid otsuseid tehakse alati ühiselt, jagades vastutust. Samad põhimõtted on edasi antud kolmandale põlvkonnale, kellest olen ?rmas praegu ainsana mina, kuid mulle, vennale ja nõbudele õpetati, kuidas ühiselt tegutseda ja üksteist aidata.

Mis eristab Panzerit teistest valgustusbrändidest? 

Oma eripära võime kokku võtta hiljuti de?neeritud motoga „Me teeme valgust” (We make light). „Meie” tähistab perekonda ja meie pikaajalisi partnereid. „Teeme” tähistab pärandit, mis on pühendatud valdkonna kvaliteedimärgile Made in Italy. See tähendab ka alatist vaadet tulevikku, oma toodete ja protsesside pidevat täiustamist. „Valgust” oleme pidanud 70 aasta jooksul oma peamiseks ja ainsaks fookuseks. Nende kolme sõna ja elemendi kombinatsioon on tänapäeval tõesti ainulaadne kooslus, mis tõstabki Panzeri massi hulgast esile.

Milliseid projekte ise armastate? 

Kaks projekti on mulle eriti südamelähedased. Suurim projekt, mida olen kunagi kogenud, asub Jumeirah Palmis Dubais. Hoone arhitektuur on imekaunis, Panzeri profiili ulatuslik kasutamine kõrvuti teiste Itaalia ja Euroopa sisustusbrändidega muudab kogu projekti piirkonnas silmapaistvaks. Arhitektiks on äsja Pritzke auhinnaga pärjatud RCR Arquitectos arhitektuuribüroo. Teine südamelähedane projekt on ühendatud ühe minu arhitektuurilise lemmikuga: Sagrada Familia Barcelonas. Tänu Hispaanias kohalikule esindajale oli meil võimalus paigaldada hulgaliselt kohandatud Ring sarja tooteid, mis sobitusid ideaalselt Anton Gaudi arhitektimõttega.

Milliste toodete üle tunned uhkust? 

Erilist uhkust tunneme Jackie tootesarja üle, mis pakub laias valikus laua-, põranda-, seina- ja laevalgusteid. Sarja tuumaks on lauavalgusti, mis on ääretult keeruline turusegment, kus domineerivad mõned Itaalia disainibrändid ja üksikud Saksa tehnikatootjad. Meil oli ambitsioon luua toode täielikult enda majas, Enzo Panzeri käekirjaga, milles oleks ühendatud Itaalia inseneeria ja tootmine ning püsida karmis konkurentsis ka hinnakujunduses. Vaid kaks aastat pärast lansseerimist sai Jackie kõrge tunnustuse rahvusvaheliselt disainikogukonnalt, võites mitmed disainiauhindu nii Euroopas kui PõhjaAmeerikas. Sellest sai ka meie kataloogi üks kolmest bestsellerist. Me jätkame sellesse investeerimist, nüüd on eesmärk viia Jackie ka Asjade Interneti ajastusse. Messil Euroluce’e 2017 esitasime Jackie uut prototüüpi, mis ühendab Bluetoothi madalvooluseadme erinevate anduritega, mis suudavad tuvastada ruumi valgustugevust, temperatuuri ja niiskust ning saata signaale targa maja automaatjuhile. Kõike seda ilma auhinnatud disaini muutmata.

Kui kaasatud olete ise uute toodete kujundamisse? Kui tihti tellite disaini väljastpoolt ettevõtet? Milliste disaineritega peamiselt töötate? 

Enamik meie toodetest on disainitud maja sees. Teeme koostööd mitme disaineriga väljastpoolt ja viimastel aastatel on see number isegi kasvanud. Samas usume, et disainer peab tootmisprotsesse väga hästi tundma, et toode üldse jõuaks eduka lansseerimiseni. Oleme üha enam keskendunud projektipõhisele turule ja sisenenud sellega täiesti uude maailma. Tänu sellisele koostööle arhitektide ja disainiasjatundjatega saab välja töötada konkreetsed tooted, mida saab omakorda kasutada teiste projektide juures ning lisada neid ka meie tootekataloogi.

Kuhu suunas Panzeri bränd liigub? Kui suur on teie ambitsioon? 

Meie ambitsioon on luua tuntud ja tugev valgustitööstuse bränd, mis suudaks pakkuda dekoratiivseid ja arhitektuuriliselt pädevaid valgusteid ning sobivaid erilahendusi. Tahame jätkata ka rahvusvahelist laienemist, positsioneerides end peamistel turgudel juhtiva kaubamärgina, mis suudab läbi lüüa kogu maailmas.

Räägime Panzrerist Eestis. Mis on olnud siinne parim lugu? 

Eesti on jaoks minu jaoks eriline koht, kuna mu naine on Tallinnast pärit. Minu parim lugu on romantiline õhtusöök, mille ta korraldas NOA Restoranis varsti pärast selle avamist. Olime uudishimulikud, et vaadata asukohta ja proovida toitu, mille kohta öeldi, et see on üks parimaid Tallinnas. Oma suureks üllatuseks leidsin restoranist suurepärase kollektsiooni Panzeri rippvalgusteid Domino sarjast, puhutud klaas, mis oli kaetud käsitsi valmistatud kuldsete lehtedega. See oli Moodsa Valgustuse projekt, millest ma ei olnudki teadlik. Fantastiline üllatus!

 

25. sünnipäev - 25% soodustust!

25. sünnipäev - 25% soodustust!

Moodne Valgustus tunneb valgust.

Veerand sajandi jooksul oleme toonud valgust Sinu koju ja kontorisse, loonud meeleolu toas ja õues, andnud valgusheitva hinge väikestele ja hiiglaslikele projektidele.

Tähista koos meiega!

Moodne Valgustus pakub oma klientidele
sünnipäeva puhul 25% soodustust
kuue disainfirma toodetele: Panzeri, LightYears, Vibia, Studio Italia Design, Metalarte, Luceplan


Soodustus kehtib kuni 31.12.2017
vormistatud tellimustele.

Saada oma päring aadressile: moodne@valgustus.ee

 

Meil on rõõm esitleda - uus looja, uus kontseptsioon, uued valgustid - Graypants!

Meil on rõõm esitleda - uus looja, uus kontseptsioon, uued valgustid - Graypants!

Käsitsi loodud valgus

Graypants määratleb end meeskonnana, kes ehitab sildu kunsti ja disaini vahele. Oma kauni disainiga on võidetud auhindu nii Euroopas kui Ameerikas.

Seattle'i arhitektid Seth ja Jon jaotasid oma loomingulisust tootedisaini ja kunstinäituste vahel, kuni 2007. aastal sattusid nad paberilipakatele visandama selle, mida nüüd tuntakse Graypantsina. 


Käsitsi tehtud klassika

Taaskasutatud kartongist käsitööna valminud Scraplighti seeriat iseloomustab soe, intiimne ja funktsionaalne valgus iga elujuhtumi ja ruumitüübi tarbeks. Vastupidava ja elegantse valgusti lõiked teeb laseri perfektne kiir, kuid hinge annab valgustile käsitöö. Ööpimeduse tulles heidab Scrapliht ruumi valguse ja varjude mustrimängu, materjalikurdudest lainetava toonidemere.
Scraplighti kollektsioon koosneb kolmest tootesarjast -- Classic, Frame ja Tilt Lamp. Classic sarja mudelite seas on ka enimmüüdud Disc ja Moon rippvalgustid, millele lisandus hiljuti Scraplight'i valge sari. Selle puhul on kasutatud materjalina puhast valget kartongi, millest masinate täppistööna kokku liimitud tulemus annab igale ruumile särava ja tänapäevase ilme. See tähendab mitmekülgsemat valikut erinevaid maitseid ja vajadusi silmas pidades.
Classicu uutele mudelitele Hive ja Nest on olnud inspiratsiooniks -- nagu nimedki ütlevad -- vapsikute pesa ja mesilastaru. Vormid on kallutatud, mis ei loo ainult erinevat valgusperspektiivi, vaid annab ka uue näo algupärasele Scraplighti vormile. Uudne pilk valgusele avaneb igast küljest ja lisab igale ruumile salapära ja põnevust.

 

Graypantsi toodete valikuga saab tutvuda siin: link

 

 

 

Valgus, mis elab oma elu...

Valgus, mis elab oma elu...

Vibia tutvustab uut valgustite sarja Palma.

Palma valgustisarja disainer Antoni Arola on ammutanud inspiratsiooni traditsioonilisetest väärtustest ja möödunud aegade pärandist, millele on meisterlikult lisatud looduse loomulikkus ja hellus.

Palma sarja iseloomustab valgustite õhuline konstruktsioon. Valguse sfäärid hõljuvad õhus ja kasvavad seinte peal. Soe valgusefekt lisab ruumile hubasust.

Loodus saab ruumi üle kontrolli. Interjööris loob meeleolu taimede integreerimine valgusti konstruktsiooniga.
Palma valgustites kasutatakse kahes suuruses käsitööklaasi, mis on kinnitatud rihmade ja alumiiniumkonstruktsiooniga. Valgusallikana on kasutatud LEDe, mille valgustugevus on reguleeritav.

Sarja valgusteid võib kasutada nii üksikult kui ka omavahel kombineerides, luues seinale, põrandale või laest rippuvaid kompositsioone.
Valgustid on saadaval grafiithalli ja valge viimistlusega.

Uue kontseptsiooniga Vibia avardab võimalusi, loomaks interjööre, mis seob valgustamise traditsioonid ja kaasaegse tehnoloogia. Valgus saab elu!

Palm jäi silma ka New York Times disainiajakirjanikele.

„Metsamüstika“ näitus Moodsas Valgustuses

„Metsamüstika“ näitus Moodsas Valgustuses

Mets on paik, mis esmapilgul on meile nii tuttav ja oma. Sinna taas minnes, võime leida alati uusi rütme ja mustreid, mis pakuvad ilu ja harmooniat. Mets on oma olemuselt meditatiivne paik. Koht kuhu minnakse, et otsida, leida või lihtsalt olla. Mis tähendust omavad puud tänapäeval? Mida nad meile annavad või mida meie neile anname? 

Igal puul on oma muster ja rütm, see on tema identiteet ja isikupära. See vaatlus võib pakkuda meedliva hetke ja olemise viisi, võimaluse märgata veel midagi. See teebki metsast müstilise paiga, iga ilmaga.

Metsamüstika on tunnetuslik seisund, mis pakub äratundmise rõõmu ja avastust üheaegselt. Fotoseeria on valminud Tabasalu Looduspargis ja Rannamõisa metsades.

Pille-Riin Talts lõpetas 2015.  aastal Tallinna Ülikooli kunstiõpetuse bakalaureuseõppe ja jätkab õpinguid kunstiõpetaja eriala magistriõppes. Tema esimene personaalnäitus „Kunst kodustes tingimustes” oli eksponeeritud TLÜ Euroopa Galeriis 2015. aastal. 

Külastada saab esmaspäevast reedeni kella 10 - 18.

Näitus avatud kuni 31.05.2017.

 

Semih Led on uus minimalistlikult kaunis pinnapealne kohtvalgusti Modularilt

Semih Led on uus minimalistlikult kaunis pinnapealne kohtvalgusti Modularilt

Just nagu yin-yan sümbolil S-kujuline joon jagab Semihi kaheks võrdseks osaks, mis omakorda on veel jagatud kokkukäivaks ja reguleeritavaks osaks: lakke kinnitatud osa ja pööratav korpus, mida saab kergesti suunata otse soovitud objektile või kindlat punkti välja valgustada. Seda spotvalgustit on erakordselt kerge paigaldada tänu tugevale  alusmagnetile.  Semih annab pehmust ja stiilset valgust igasse interjööri.

Tooteid on valget ja tumehalli värvi. Valgusti kõrgus 270 mm, diameeter 86 mm.
Valgusallikaks 1x Led Array 16,2W,  1448 lm - valgusviljakus  76 lm/W. Reguleeritav h 180° v -75°/+75°.

Värvitemperatuuriga 2700K või 3000K. Variante on kolme vihuga 15°, 25° ja 40°.
Värviedastus CRI > 90. LED liiteseade on komplektis.
Dimmimiseks saab valida faasilõikedimmeri, 1-10V, Push dim või DALI.

Tule tutvuma näidistesaali Rävala pst 7.

Rohkem tooteinfot ja pilte vaata Modulari kodulehelt.
http://www.supermodular.com/en/products/semih/

Vaikust ja valgust!

Vaikust ja valgust!

HEX-O kuusnurkne kuju teeb sellest unikaalse, ruumi defineeriva elemendi. Individuaalsed valgustid ja erinevate suuruste kombinatsioonid moodustavad pilkupüüdvaid maatrikseid. Valgustid on nii pinnapealse kinnitusega kui riputatavad, mis võimaldab luua suuremates ruumides omaette tsoone.

Lisaks valgustitele on HEX-O seerias eri suuruste ja värvidega helisummutavad elemendid. Nende patenteeritud ehitus tagab suurepärased helisummutavad omadused, mis on eriti vajalikud kõrgema müranivooga kohtades, nagu hotellivestibüülid ja kaubanduskeskused, loomulikult ka avatud kontorid ning koosolekuruumid.

Valgustis on kasutusel efektiivsed, hea värviedastusega ja kauakestvad LEDid. Mikroprismaatilise hajutiga optika tagab vastavuse ka arvutitöökohtadel ette nähtud räigusnormile.

Vaata täpsemalt XAL-i kodulehelt

 

Rävala  näidistesaalis on avatud uus kunstinäitus

Rävala näidistesaalis on avatud uus kunstinäitus "86 joont / lines".

Sandra Sirbi tööd räägivad enamasti vaikuse keelt. Joone, musta ja valge ning enamasti põhivärvide ja nende tonaalsuste läbi, otsib ta nii sisemist kui välist harmooniat ja puhtust.  Oma maalidega tahab ta edastada tunnetust ja kogemist. Tema töödes mängib olulist rolli maaliprotsess, mis tihti on aeganõudev ning katsetab meditatiivsete kordustega.

Sandra Sirp elab ja töötab Tallinnas, on lõpetanud Tallinna Ülikooli kunstiõpetuse BA (2012) ning hetkel õpib Eesti Kunstiakadeemias meediagraafikat BA.
Sirp töötab muuseumipedagoogina ning on vabakutseline graafiline disainer. 2015 aastal alustatud aastaajased vabade kunstide vahetusõpingud Portugalis süvendasid ning aitasid leida kunstniku enda maalikeelt ja -suunda.
 
Näitus koostöös Galerii 008 jääb avatuks 28. jaanuarini 2017.

Edge Reader LED - Astro uus elegantne kombinatsioon.

Edge Reader LED - Astro uus elegantne kombinatsioon.

Uus seinavalgusti Edge Reader LED on kahe valgusallikaga taustavalgustuse 11,5W (LED riba 427lm, 3000K) ja 3W (123lm, 2700K) suunatava LED lugemisosaga. Seda valgusti osa saab pöörata 330 kraadi ümber telje. Seinale võib valgustit paigaldada horisontaalselt või vertikaalselt. 

LED liiteseade ja valgusallikad komplektis, valge viimistlusega, 2 lülitiga.

Vaata täpsemalt

 

Akustika ja valgustus

Akustika ja valgustus

Akustika ja valgustus
Pétale

Rippvalgusti orgaaniline kuju aitab tekitada vaikust. Valgusti sisse disainitud helisummutav paneel on polsterdatud valge kanga sisse, mis selliselt aitab parandada ruumide akustikat.
Pétale valgustit on kahes mõõdus 137x85x6 ja 154x120x6 cm. Erinevates mudelites on kasutatud valgusallikana torulampi või LED-riba.

Disain: Odile Decq

Vaata täpsemalt Pétale kohta

Vaikus ja valgustus

Silenzio

Silenzio rippvalgusti toimib nagu valgustussüsteem, milles on kombineeritud dekoratiivne lahendus koos kõrge müra summutamisega võimega. Valgusti kuppel on spetsiaalselt selle valgusti jaoks disainitud tekstiilist  kvadrat textile (sisaldab 90% villa, 10% nailonit). 
Valgusteid on 3 mõõdus diameetriga 90, 120 ja 150 cm ja 4 erinevat värvivarianti (helehall, tumehall, rooste ja liiva värvi).

Sobivad nii suurtesse ühiskondlikesse kui ka väiksematesse interjööridesse.

Disain: Monica Armani

Vaata täpsemalt Silenzio kohta

Lauavalgustite pakkumine septembris tellitud toodetele -20% jaehinnast.

Lauavalgustite pakkumine septembris tellitud toodetele -20% jaehinnast.

Septembris kehitvad soodustused -20% jaehinnast osadele lauavalgustitele.

Panzeri Jackie mustale, valgele, punasele ja alumiinium viimistlusega lauavalgustitele. Nemo LEO valgele ja mustale lauavalgustitele. Astro Joel ja Joel Grande lauavalgustitele, Eglo Borgillio lauavalgustitele.

Panzeri LED-lauavalgustitega saate tutvuda Rävala pst 7.

Vaata täpsemalt "Tootekataloogist" - "Disainvalgustid" - lauavalgustid

ja "Koduvalgustid" - lauavalgustid.

Soodustoodete kampaania kestab kuni 30. septembrini 2016.

Joel lauavalgustid

Uudistoode XAL Move it flex

Uudistoode XAL Move it flex

XAL Move it flex - paindlik ja reguleeritav tulemus ainult ühe kohtvalgustiga.

Paindlikult reguleeritava spotlight-iga saab erineva tulemuse - valgustil on neli kasutusastet.
Raamita süvisvalgustit saab järk-järgult välja tõmmata ja lukustada soovitud pikkuse juures.
Seda valgustit iseloomustab paindlik ühendus, mis lubab maksimaalse pikkuse juures seda kallutada 90°.
Valgusti osa saab pöörata 355° ümber telje. Nii saab valgusvihku suunata lae all soovitud punkti välja valgustamiseks. Move it flex valgustit saab kasutada nii suunatava koht- kui ka üldvalgustina. Variante on erineva valgusvihuga 6° ja  25°.

Valgusallikaks High-power LED, 220-240V, LED liiteseade on komplektis, värvitemperatuuriga 3000K, värviedastus CRI > 90, valgusviljakus 460 lm, 67lm/W.
Tooteid on valget ja musta värvi. Valgusti kõrgus 670 mm, diameeter 45 mm.
Dimmimiseks saab valida non DIM või DIM DALI.

Vaata NEWS 2016 XAL-i kodulehelt

Wever & Ducré uuendas oma kodulehte ja täiendas toodete infot.

Wever & Ducré uuendas oma kodulehte ja täiendas toodete infot.

Belgia on kuulus oma armastusega valmistatud maitsvate vahvlite ja shokolaadi poolest. Ja mitte ainult. Belgia on moodsa valgustuse trendide eestvedaja. Nende State-of-the-art LED-valgustid sobivad võrdselt nii koju hubasust looma ärklikorterisse kui ka uhkematesse interjööridesse. Need hoiavad kokku ruumi, säästavad ressurssi ja muudavad elukeskkonda paremaks. Ja see ongi täpselt see, mida Wever & Ducré aitab oma valgustitega luua. Kust tuleb inspiratsioon?

Vaata Wever & Ducré uuendatud kodulehte....

Värskel veebilehel kogu 2016. aasta kataloog

Light+Building valgustusmessi uudistooted

Vaata inspireerivaid pilte teostatud projektidest

Uuenduslikult saab lähemalt näha kogu toote perekonda.

Erinevate viimistluste ja valgusallikatega variante.

Hõlpasti leida infot valgustite tehniliste näitajate kohta ja paigaldusjuhendeid.

Otsida tooteid nime ja koodi järgi.

 From Belgium with Love

Vaata lähemalt

"Loomad, linnud ja inimesed Kalarestoranis" näitus Moodsas Valgustuses

Kunstnikuhingega sisekujundaja Pille Taela piltide näitus.

 "Kalarestoran"
PART 1 Episood 1

Mina.

Toimub teatud situatsiooni tõdemine.

Ja see tõdemus on kütkestav oma hetkes. Ta võtab näiteks mõtteavalduse esseest "Kiri proua Emilie Teste'lt":

"Elame igaüks omaenda totruses mõnusasti nagu kalad vees ja hoomame vaid tänu mõnele juhusele, kui palju lollusi sisaldab mõistliku olendi eksistents."

Huvitav, kes on mõistlik olend ja miks peaks kalal vees kogu aeg mõnus olema?

Kuid ajudele annab see toitu, paneb mõtlema. On see eksistentsi totrus või hoopis salakavalus oma MINA eest varjatud mõtete teostamiseks.

Ma ei mõtle kunagi sellele, et see, mis me mõtleme, varjab meie eest seda, mis me oleme. Minu teadliku olemist ei taba keegi, ka ma ise mitte.

See kes mõtleb, pole kunagi seesama, millele ta mõtleb. Inimkultuuri tipu moodustavad isiksused. See on MINA. Raske, ääretult raske on lahti seletada oma MINA jaoks inimese eksistentsi, tema toimetamisi siin maailmas, eriti kui ma ei saa ennast pidada filosoofiks.

Aga olgu, minu teadvus võtab teadmiseks, et MINA on kõige aluseks.

Kõik meid ümbritsev on tähtsusetu, kui Mina selles ei osale. Ainuõige on tegeleda iseendaga. Minu või tema MINU asetamine olukordadesse, lahendamaks kerkivaid või kellegi poolt püstitatud ülesandeid. Mida vähem on segavaid asjaolusid, seda parem. Küsin kohe, kas selline suhtumine viib kuhugi?

Aga kuhu me peame jõudma? Sajandeid on filosoofid selle üle väidelnud ja vaielnud, kuid ühest vastust ei ole neil ega minul. Mina olen see mina, kes peab otsuse tegema, kuidas olla, eksisteerida, luua. Kõik teised kõrvalmõjud on vaid müra.

Billy Munk

Galerii 008 näitus avatud Rävala pst 7.

Külastada saab esmaspäevast reedeni kella 9 - 18.
Näitus avatud kuni 30.07.2016.

Wever & Ducré rippvalgustite sari Wiro on saanud täiendust.

Wever & Ducré rippvalgustite sari Wiro on saanud täiendust.

Et teemandid on tüdrukute parimad sõbrad, teab iga Marilyn Monroe ande austaja. Wiro Dimond on andnud teemandile uue tähenduse, punudes teemante ümber valgusallika justkui õhku visatud vääriskivi.

Sama käekirjaga, ainult nurgelise asemel ümara vormiga, on Wiro Globe. Punkti sarjale on disainer Bernd Steinhuber pannud kolmanda Industry-vormimänguga.

Vaata lähemalt:

 

XAL valgustusmessil

XAL valgustusmessil

 XAL kutsus Frankfurdis oma boksi vaatama põnevat valgusetendust ja
originaalsust leiab igas nende tootes - Nod, Curve, Vela, Task ja Sono.

 XAL oli keskendunud rohkem lahendustele ja kasutusmugavusele. Palju oli
mõeldud valgustite paigalduslihtsusele. Magnetitega varustatud suundvalgustid
jätavad kujundajale metalsel aluspinnal täieliku tegevusvabaduse. Pisikesed
suundvalgustid väikeste varte otsas moodustasid juveelivitriinis justkui eheteväljaku.

NOD  on valminud noore jaapani disaineri Daisuke Kitagawa käe all ja esindab
oma minimalistliku stiiliga vana kultuuri moodsat poolust. Liikuvad ja suunatavad
valgustid saab suunata valgustama seina, süvendeid või lage, vastavalt projekti
vajadustele.

Vaata lähemalt:

Wever & Ducré valgustusmessil

Wever & Ducré valgustusmessil

Frankfurdis Light+Building messil esitleti uuenduslikke tehnoloogiad ja valgustusdisaini. Tutvustati uuemaid trende valgusti ja arhitektuurimaailmas.

Wever & Ducré näitas oma uusi valgusteid Cyclone, Shiek, Selo, Rini, Bias, Wetro, Wiro Globe, Wiro Diamond, Venn, Hexo, Box, Ray jpt. 

Värsket kataloogi "From Belgium With Love" vaata lähemalt siit:

http://www.weverducre.com

 

EGLO valgustusmessil

EGLO valgustusmessil

EGLO esitles uut valgustuse juhtimise lahendust “smartLIGHTING”.

“Stars of Light” kollektsiooni, milles eksklusiivsed materjalid nagu säravad kristallid, kvaliteetsed metallid ja head tekstiilid annavad valgustitele luksusliku välimuse.

Pilku püüdsid ka uued Vintage kollektsiooni mudelid.

Vaata lähemalt

 

Halla valgustusmessil

Halla valgustusmessil

Halla tutvustas Light+Building messil INDI valgusti mudeleid, mis pälvisid Red Dot Award disainiauhinna.

Pilkupüüdvaks Halla väljapanekus oli uus valgusti BENT. Sellele valgustile on spetsiaalselt disainitud Led-valgusallikas. Ebatavalise kujuga valgusti jõuab turule juulis 2016.

Huvi äratas kontorisse mõeldud mikroprismaatilise hajutiga INLIO.

Vaata lähemalt

 

 

Vibia valgustusmessil

Vibia valgustusmessil

Vibia tutvustas Light+Building messil valgusteid Wireflow, Flamingo, Mayfair, Pin, Algorythm jpt. Moodne lühter Wireflow pälvis rahvusvahelise AZ Award disainiauhinna.

Vaata lähemalt

Külasta Vibia Light+Building messi väljapanekut "Light is Creation"

 

Modulari Wink ja Asy Wink – mänguline ebasümmeetria

Modulari Wink ja Asy Wink – mänguline ebasümmeetria

Modulari uuenduslik ripplaevalgusti Wink elavdab ruumi oma ebasümmeertilise kujuga. Winki viimistletud väljanägemises on kumerust, pööratavust ja samas ka teravust.

Erineva nurga alt paistab Wink eri moodi ja valgusvihk justkui kulgeb koos ruumis liikujaga. Selline valgusti sobib ilmestama kodust interjööri  ja  valgustama esindusruume.

Integreeritud Lediga varustatud Winkil on kaks erinevat versiooni:

Wink valgustab otse alla ja Asy Wink annab üldise seinavalgustuse. Oma paigaldussügavuse 100 mm ja süvistusavaga 146 mm annab võimaluse ka madalamate ruumide viimistlemiseks ja meeldiva valguslahenduse loomiseks.

Wink ja Asy Wink toodetel  on erineva  valgusvihkudega 15°, 25° ja 40° variante. Värvitemperatuuriga 2700K või 3000K, värviedastus CRI > 90. Valgusti osa saab suunata horisontaalselt 355°.

Värvivalikus on must ja valge.

Disan: Couvreur & Devos

Valgustitega saab tutvuda Moodsas Valgustuses Rävala pst 7.

Vaata lähemalt

 

 

Liigutatavad kuulikujulised kohtvalgustid on hästi valgustavad ja energiat säästvad.

Marbul - stiilne ja uuenduslik lahendus Modularilt

Marbuli disainimisel on loojaid ilmselt inspireerinud marmorkuulid.
Uued leedvalgustid sobivad esindusruumidesse ja kodustesse interjööridesse.
Liigutatavad kuulikujulised kohtvalgustid on hästi valgustavad ja energiat säästvad.

Iga valgusti aluse küljes oleva kuuli sisse on integreeritud Led-moodul. Valgusti põhjaplaadi kate kinnitub magnetiga ja jätab kenasti viimistletud mulje. Ühe ja kahe kuuliga valgusteid saab pöörata 360° ja liigutada 45° nurga all, ilma et kaablid näha jääks.

Marbuleid on musta, valget ja halli värvi.
Valgusti  kõrgus 94 mm, laius 109 mm, pikkus 251 mm ühesel ja 371 mm kahesel versioonil. 
1x Led Array 9,3W  715 lm - valgusviljakus  65 lm/W.

Värvitemperatuuriga 2700K või 3000K. Eritellimisel ka 3500K ja 4000K.
Variante on kolme valgusvihuga ja värviedastus CRI > 90.
Dimmimiseks saab valida faasilõikedimmeri, 1-10V, Push dim või DALI.

Vaata lähemalt


 

Caravaggio valgustisari sai täiendust

Hästituntud ja elegantse disainiga Caravaggio-sarjale on juurde saanud uue stiili ja täismattviimistlusega
mudelid. Puhta joone ja moeka välimusega  disain räägib ise enda eest. Valgustid on mattvalgest kuni mustani vahele jäävad hele- ja tumehalli  varjundid.

Suured ja väikesed mattviimistlusega Caravaggio  rippvalgustid toovad soojust ja hubasust igasse ruumi. Varju sügavus kaitseb pimestava valguskiire eest, olenemata sellest kui kõrgele ülesse ta on riputatud.

Disain: Cecilie Manz

Vaata tootja http://www.lightyears.dk/

Uus Rock Collection Wever & Ducrélt.

 

 

Üks Milano messi elavamaid muljeid oli Wever & Ducré uus kollektsioon. Nende Rock Collection oli kahtlemata hitiainesega ja piltlikult öeldes, rokkis täiega.

Rock Collectioni loomise taga on disainifirma 13&9, kelle koostöö Wever & Ducré’ga ongi andnud tulemuse, mis on võrreldav biitlite tulekuga rokimaailma. Sisekujundajatele on kivispoon tuttav materjal, nüüd võis esmakordselt näha kivispooni kasutust valgustite juures. Selline valgusti muudab iga ruumi hubaseks ja samas ainulaadseks. On ju iga kivispoon naturaalsest kivist oma kordumatu jälje ja iseloomuga, kus üksi pole teisega sarnane.

Uudne materjal annab võimaluse näha valgustis isegi skulpturaalset objekti ning kollektsioonis on valgusteid nii lakke, seinale kui põrandale.

Erinevad suurused, toonid ja vormid võimaldavad ruumi vormida ainulaadseks kunstigaleriiks.

Vaata lähemalt: http://www.weverducre.com/en/News

 

Valgust andev MEEKÄRG

Valgust andev MEEKÄRG

See meekärge meenutav valgusti sobib ühtviisi hästi nii ergonoomilisse bürookeskkonda kui mõnusasse kodukontorisse. Valgustile iseloomulik meekärje struktuur on kombineeritud vahvel-õhulise kattega, mis pehmendab valguse ereduse minimumini. Samas tagab Vaederi valgusallikaks olev LED energiatõhusa ja tipptasemel valgusvoo.
Büroopindades domineerivad tavaliselt sirged ja puhtad jooned, Vaeder loominguline mäng joonte ja kärgedega on disainer Gerd Couckhuyt käekiri. Ajatute sümbolite ja lõputuna näiv vormimaagia on ühelt poolt praktiline ja kokkusobiv minimalistlike joontega, teisalt inspireeritud loodusest ja annab igale ruumile kordumatu mustri. Disainer on valgustit luues loodust kohandanud, seda nii visuaalselt kui funktsionaalselt. Kärgedele on antud rohkem sügavust ja ümarust, nii ei muutu LED valgusallikas pimestavaks, vaid valgus jaguneb pehmelt ja ühtlaselt.

Vaederi mudelid on valge ja musta värvi sisuga ning neid on võimalik omavahel põnevalt kombineerida: ühendada must või valge väliskest valge või musta kärgstruktuuriga.
Must-valge kombinatsioon paneb värvid elegantselt võistlema, samas kui must mustal on vaevuhoomatavalt delikaatne. Valikus on ka hall, mis Modulari valikus uus värv. Vaederi mudelid vastavad kontorivalgustuse standardile
EN 12464-1.

Vaata lisa Vaederi kohta

 http://www.supermodular.com/en/home/

Trükivärske Astro Lighting valgustite kataloog kohal

Uus Astro Lighting 2015 trükitud kataloog ja online-versioon valmis

Hästituntud Astro Lighting vannitoavalgustite tootjal valmis uus trükitud 500 leheküljeline kataloog. Saadaval ka väiksem nn taskuvariant. Astro kodulehel saab tutvuda uute toodetega ja mugavalt sirvida veebikataloogi. Kataloogis on põhjalikku tooteinfot ja stiilseid interjöörifotosid.

Lisandunud on palju uusi Led valgusallikatega valgusteid. Uuema matt kuldse viimistlusega on näiteks seinavalgusti Lima Wall koodiga 7171.

 

 

 

Neljapäeval, 7. mail avame Maria Aua näituse "Ajutised pildid"

Maria Aua "Ajutised pildid"

Kaasaegsele seisundile toetudes mõtiskleb noor kunstnik Maria Aua selle
üle, kas oma kiirete elutempode ja tulevikuplaanide kõrvalt oleme me
inimeseks olemise täiesti ära unustanud? Kui eksistents eelneb
olemusele ja inimene valib end ise, siis valides ühe või teise
olemise, kinnitame ühtlasi ka valitu väärtust. Valikuakt on
absoluutne ja miski ei saa meid päästa meie endi käest. Kas tulevik
on tõesti parem kui praegune hetk?

"Hoidudes liigsetest seletustest tahaksin õhku visata mõned
küsimused, mis minu jaoks selle näituse tegemisel üles kerkisid. Kui
kõik on pidevas muutumises, siis miski jääb alati samaks. Kuidas olla
rahul selle hetkega,milles parasjagu viibime? Kas see on võimalik?
Kuidas jääda rahumeelseks, kui olukord on ebastabiilne, ambivalentne,
kui kurbus ja õnnelikkus on omavahel pidevas võitluses. Millest aga
tuleb see, kui ühel hetkel satutakse vaimustusse, hetke haardesse? Miks
üleüldse inimesed teevad seda, mida nad teevad?"

Näituse avamine 7. mail kell 17.30 Rävala pst 7.

Näitus jääb avatuks kuni  07.07.15

Wever & Ducré pälvis iF Product Desing Award 2015 auhinna Bebow ja Ello disainiga

Wever & Ducré pälvis  iF Product Desing Award 2015
auhinna oma valgustite Bebow ja Ello disainiga 

Wever & Ducrén Bebow- ja Ello-valgustid auhinnati rahvusvahelisel Red Dot Design
võistlusel  - valgustite kategoorias.

Bebow-sarja valgustid on geomeetriliste kujunditena nii valge kui musta viimistlusega,
pinnapealsed  ja riputatavad üldvalgustid. Pinnapealsetel üldvalgustitel on mudeleid, kus ühes moodulis suunatavad valguspunktid. Erinevatel mudelitel on valgusallikaks Led võimsusega 35W - 55W, 3000K . Valgusviljakusega 2450-3700lm/W. >80CRI

Ello on sirgjooneline lakke riputatud valgusti, hajutava opaalkattega. Sellise kuju sai S&R Cornelissen disainida ainult tänu Led-tehnoloogiale.Sobib kontorisse töölaua või söögilaua kohale. Tootja võimaldab ka profiilvalgustina. Valgusallikaks Led 18W, 3000K. Valgusviljakusega 940lm/W. >85CRI

Bishop Tõeline moodne klassika! Loojat on inspireerinud 1930ndate aastate tehasevalgustid. Paistab nagu see oleks tehtud betoonist. Aga tänu spetsiaalsele komposiit materjalile kaalub vähe.
Red Dot Design Award sai "austava äramärkimise" tiitli disainerid 3HDraft.

Küsi lisa Wever & Ducré valgustite kohta Moodsast Valgustusest
http://www.wever-ducre.com/en/News

 

Interjöör 2015 toimub 24.-26. aprillil Eesti Näituste messikeskuses

Moodne Valgustus osaleb sisustusmessil
24.-26.aprillil Eesti Näituste messikeskuses
Toimuvad erinevad seminarid: teemadeks intejöör ja aed.

Laupäeval 25. aprillil kella 11-16.
Kodustuudios annab nõu sisearhitekt Reet Krause.
*Astro Lighting kipsvalgustite paigaldamine ja värvimine
*Wever & Ducre välisvalgustid

Evelyn Ervin Beguiling Realm vol II

Evelyn Ervin Beguiling Realm vol II

Beguiling Realm – maailm, mis on ahvatlevalt kutsuv aga võib lähemal uurimisel petlikuks osutuda. Pärismaalaste ja iidsete tsivilisatsioonide sümbolid ja mustrid, eredad värvid ja ehted, mis funktsioneerivad kaitseamulettidena – nende abil on loodud vastavalt portreteeritava taustale kindel stiliseering.

Seerias kajastuvatest modellidest on mitmed muusikamaailmas tegutsevad artistid või muul moel loominguliste aladega seotud ning iga indiviidi visuaalne identiteet on loodud justnimelt tema enda päritolust ja isiklikest seostest lähtuvalt. Ükski aksessuaar ega näomaalingu idee pole loodud enne reaalse modelli leidmist ehk seerias olevatel portreteeritavatel on olnud kogu identiteedi puhul võtmeroll.

Meigilahenduste puhul on kasutatud professionaalset kosmeetikat ja kehamaalinguvärve, Swarovski kristalle, litreid, sulgi, kullalehte, efektkangast ja lõuendipaberit.

 

 

Annika Lille isiknäitus

Annika Lill KULDNE KROON KUUELE  
Kunagi olin ma üksi, nüüd ei enam iialgi...

KULDNE KROON KUUELE on esimene isiknäitus kunstnikule. Näitus hõlmab õlimaale perioodist 2004- 2014. Igapäevaselt sisearhitektina projekteerimistööd tegev kunstnik kasutab pintslit lõuendil eneseväljendusvahendina oma mõtete ning tunnete väljendamiseks. Viimase viie aasta jooksul on kunstnik läbi elanud suure elumuutuse, mil ainult enesele mõtlevast noorest naisest on saanud nelja lapse eest hoolitsev suurpere ema.

Annika Lill on Eesti Kunstiakadeemias lõpetanud sisearhitektuuri eriala (2006) ja varem õppinud Tartu Kõrgemas Kunstikoolis maalingute osakonnas(2001) ning täiendanud ennast Portos Escola Superior de Artes e Design sisearhitektuuri alal (2005). Annika on loonud interjööre peamiselt eraklientide korteritele ja eramutele.

Näituse avamine 18.12.14 kel  17

 

Tartu osakonna lahtiolekuajad muutusid

Alates 01.11.2014 on meie Tartu näidistesaal ja projektimüük avatud tööpäeviti 9.00 - 18.00.

Stina Murakas isiknäitus

"Võimalus valida võib olla ühtaegu nii lihtne kui keeruline.

Kas jääda või minna? Kas mõista või mitte mõista? Kas nutta või naerda? Kas olla või mitte olla? Kas sinine või punane või hoopis must?

Mis teeb otsustamise raskeks ja mis teeb kergeks?

 

Valisin teha selle näituse hoolimata sellest, et mul oleks olnud oluliselt mugavam seda mitte praegusel hetkel teha. Ja ma olen oma otsusega rahul. See kuidas kõik õnnestub või ei õnnestu, selgub hiljem. Ja ilmselt sõltub otsus, kas miski on õnnestumine või mitte, minu valikust valida vaatenurk."

 

Lugupidamisega,

Stina Murakas

 

Näitus jääb avatuks kuni valikud on tehtud.

Olete oodatud.

Ülo Sarapuu isiknäitus

 

Alates 5. detsembrist on avatud Ülo Sarapuu isiknäitus "Valgus ja vaikus"

Ülo Sarapuu tegeleb põhiliselt portreede maalimise ja maastikumaaliga. Tema maale on väljas nii Saksamaal, Venemaal, Rootsis, Soomes, Lätis kui ka Eestis. Kunstnik rikastab tegelikkust oma kujutluse kaudu, tema maastikumaalides on kujutised selgete piirjoonteta ja mõjuvad väga looduslähedaselt, on justkui läbi uduloori jälgitavad – kõik on segatud õhuga.

“Pildil peab olema alati see, mida sa tahad näidata, sel peab mõte olema,” ütles Ülo Sarapuu, kelle sõnul on kogu loodus harmoonias, kunstnik peab sealt vaid võtma hetke ja edasi andma.

Ülo Sarapuu on pärit kunstnike perest, ema õppis kunsti Peterburis ja onu, kunstnik Jaan Siirak, Pariisis. Vend Lembit Sarapuu on üks Eesti maalikunsti omapärasemaid kunstnikke.

Ülo Sarapuu on õppinud vabakuulajana nii ERKI-s, Leningradis kui Repini akadeemias ning külastanud Moskva meistrite ateljeesid. Sarapuu peab kunstniku ainsaks õpetajaks elu ja kogemust, mis annab loojale vabaduse motiivi kujutlusega rikastada.

„Kunstnik peab oma loominguga vaatajas esile kutsuma emotsiooni,“ leiab Sarapuu. Emotsiooni järele tasub kunstisõbral 008 Galerii näitusele tullagi. 

 

 

Mihkel Maripuu isiknäitus

Mihkel Maripuu isiknäitus

Mihkel Maripuu on lõpetanud Tartu Ülikooli bakalaureusekraadiga maalikunsti erialal ja alates 2010. aastast õpib Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide magistriõppes maali erialal. 2011. aastal siirdus kunstnik praktikale Berliini kus ka enamus näitusel eksponeeritavaid teoseid valmisid.

Noor kunstnik on oma ajastu nägu- silmnähtavalt mõjutatud tänavakunstist ja ajastule omasest pildiliste tähistajate üleküllusest. Mihkel Maripuu on saanud inspiratsiooni eespool mainitud kultuuris elamise kogemusest. Kuhjates spontaanselt ja automaatselt alateadvusest tõusvaid kujundeid võib kunstnikku pidada mässumeelseks, isegi anarhistiks,  oma esteetikaga esitab Mihkel Maripuu väljakutse traditsioonilisele maalikunsti vormile.

Mihkel Maripuu väljub lihtsa kole-ilus dihhotoomia piiridest. Ta on võtnud oma pealisülesandeks ümber kirjutada reeglid ja lõhkuda profaanne. Vastuoluliste tänavakunsti ja maalikunsti elementide kõrvutamisest sünnib uus esteetika, kus teose tähendus tekib vormis, värvide kombinatsioonis ja elementide rütmikas. Kahe erineva maailma omavaheline hõõrdumine tekitab transtsendentse, out of place efekti.

Näituse kuraator on Greete Põrk
Näitus jääb avatuks kuni 29.11.2013
008 Galerii Moodsas Valgustuses Rävala pst 7  on avatud esmaspäevast reedeni 09.00-18.00.

Olete oodatud!
008@008galerii.ee

 

Helmi Arraku näitus

Eksponeeritud on Helmi Arraku näitus "Pieces from my room"

Modular Scotty

Modulari toodang oli üks publikumagneteid ka Milano messil. Põhjus on väga lihtne – kui paljud sobitavad LED valgustust olemasolevasse disaini, siis Modulari Spock ja Scotty on algusest peale disainitud LEDi jaoks. Uusimal mudelil Scotty on nüüdsest üks silmatorkav erinevus võrreldes teistega. Vabandust, vastupidi, see erinevus ei torka silma nagu teistel – kõrvaldatud on paljud senised LED valgustuse puudused nagu näiteks pimestamine. Täna otsib klient pigem sooja tooniga efektiivset valgustit, mis oleks piisav ka üldvalgustuse jaoks, kuid ei väsita silmi.

August Künnapu maalinäitus

August Künnapu maalinäitus "Minu lemmikud".

Näitusel eksponeeritavad tööd kujutavad August Künnapu lemmikkangelasi 20. ja 21. sajandi kultuuriruumist, kes kõik on mingil moel mõjutanud kunstniku enda elu planeedil Maa. August Künnapu proovib tabada portreteeritava hinge ja anda näitusekülastajale positiivset energiat. Näitus jääb avatuks kuni 8. jaanuarini 2013 ja on külastamiseks avatud E-R 9-18 Rävala pst. 7 salongis.

Lao lahtiolekuajad muutusid

Meie ladu Liimi 3a on edaspidi avatud tööpäeviti kuni 16.45

EGLO LED- ribad

Valikus on nii lihtsad kleebitavad ribad rullis, lühemad lõigud koos nurkühendusega, RGB ribad, koos alumiiniumprofiiliga ribad.

Komplektides on kaasas pistikuga toiteadapter, ühenduskaablid, RGB versioonidel kaugjuhtimispult, kleebitavad ribad on paigaldusvalmis 3M teibiga.

 

EGLO Cocoon


Neid valgusteid tehakse tõesti samal põhimõttel kui siidiuss kookonit koob. Metallist sõrestik kinnitatakse pöörlevale alusele ja kaetakase kiududega, mis õhu käes tahenevad. Mõne aja pärast kaetakse need veel kaitsekihiga. Tulemuseks on kerge, vastupidav, väga elastne ja kergesti puhastatav

Soodustooted