"Loomad, linnud ja inimesed Kalarestoranis" näitus Moodsas Valgustuses

Kunstnikuhingega sisekujundaja Pille Taela piltide näitus.

 "Kalarestoran"
PART 1 Episood 1

Mina.

Toimub teatud situatsiooni tõdemine.

Ja see tõdemus on kütkestav oma hetkes. Ta võtab näiteks mõtteavalduse esseest "Kiri proua Emilie Teste'lt":

"Elame igaüks omaenda totruses mõnusasti nagu kalad vees ja hoomame vaid tänu mõnele juhusele, kui palju lollusi sisaldab mõistliku olendi eksistents."

Huvitav, kes on mõistlik olend ja miks peaks kalal vees kogu aeg mõnus olema?

Kuid ajudele annab see toitu, paneb mõtlema. On see eksistentsi totrus või hoopis salakavalus oma MINA eest varjatud mõtete teostamiseks.

Ma ei mõtle kunagi sellele, et see, mis me mõtleme, varjab meie eest seda, mis me oleme. Minu teadliku olemist ei taba keegi, ka ma ise mitte.

See kes mõtleb, pole kunagi seesama, millele ta mõtleb. Inimkultuuri tipu moodustavad isiksused. See on MINA. Raske, ääretult raske on lahti seletada oma MINA jaoks inimese eksistentsi, tema toimetamisi siin maailmas, eriti kui ma ei saa ennast pidada filosoofiks.

Aga olgu, minu teadvus võtab teadmiseks, et MINA on kõige aluseks.

Kõik meid ümbritsev on tähtsusetu, kui Mina selles ei osale. Ainuõige on tegeleda iseendaga. Minu või tema MINU asetamine olukordadesse, lahendamaks kerkivaid või kellegi poolt püstitatud ülesandeid. Mida vähem on segavaid asjaolusid, seda parem. Küsin kohe, kas selline suhtumine viib kuhugi?

Aga kuhu me peame jõudma? Sajandeid on filosoofid selle üle väidelnud ja vaielnud, kuid ühest vastust ei ole neil ega minul. Mina olen see mina, kes peab otsuse tegema, kuidas olla, eksisteerida, luua. Kõik teised kõrvalmõjud on vaid müra.

Billy Munk

Galerii 008 näitus avatud Rävala pst 7.

Külastada saab esmaspäevast reedeni kella 9 - 18.
Näitus avatud kuni 30.07.2016.

Soodustooted