Light + Building 2018 trendiuudised : akustilised valgustid

Light + Building 2018 trendiuudised : akustilised valgustid

Tänapäeval ei üllata vist kedagi, et valgus ja akustika omab otsest mõju inimese füüsilisele ja psüühilisele heaolule. Samuti on laialt levinud teadmine, et valgusest ja akustikast sõltub meie töökoha taju ja tööefektiivsus. Vaikne töökeskkond on üks põhilistest inimese vajadustest, mida võib aga olla raske tagada avatud planeeringuga kontorites.
Selle aasta Light+Building messi üheks läbivaks teemaks paljude disainvalgustite tootjate väljapanekutes oli mäng valguse ja akustiliste materjalide kooslustega, mida pakuti erinevates vormides, materjalides ja värvides.

LUCEPLAN - Farel

Luceplan tutvustas seekordsel messil oma kollektsiooni uut akustilist valgustit FAREL, mis on loodud disainer Diego Sferrazza poolt.
Valgustit FAREL iseloomustab ikooniline kuplikujuline geomeetriline vorm. Kasutatud on mürasummutavat termovormitud materjali. Kupli sise-konstruktsioonis kasutatud ribid loovad kerge valguse ja varju mängu.
Kupli viimistlust on võimalik valida vastavalt interjöörile - valikus on neli välis- ja sisekanga tooni (Light Grey+Dark Grey; Dark Gray+Raw White; Rust+Dark Grey; Aquamarine+Raw White. Samuti on võimalik valida alumise ja ülemise metall võru kolmes viimistluses - Matt Black; Matt Brass; Matt Aluminium.

LUCEPLAN - Diade

Luceplani DIADE on kahe "tiivaga" paneelide süsteem, mis sisaldab müra summutavaid detaile. Toodet võib paigaldada nii vertikaalselt kui horisontaalselt - luues seeläbi interjööri kas vaheseina või suurt lae-elementi. Nende kahe paigaldusviisi abil on võimalik üheaegselt luua interjööri sarnase stiili ja materjaliga nii valgustus, ripplagede kujundus kui ka lahendada heli neeldumise teema.
Pealmine kangas on saadaval kolmes erinevas värvitoonis, mis võimaldab luua mängulisemat keskkonda.

XAL - Muse

XAL akustiline valgusti on eriline mitme omaduse poolest. Nendest peamisena võiks nimetada, et tegu praktiliselt nn valguse "räiguse"vaba tootega. Tegu on kindlasti ühe suurepäraselt läbimõeldud professionaalse töökoha valgustiga, mille helisummutavad omadused võimaldavad töökeskkonnas stressivabalt keskenduda. MUSE Lighting and Acoustic System
sari koosneb viiest erinevast moodulist. Valgustid on saadaval kahes neutraalses ja kahes aksentvärvis.

XAL - Task Acoustic

Neljas erinevas värvivariandis ja vormis PET-tehnoloogial põhineval vildist kõrge efektiivsusega mürasummutaja on hea täiendus XAL TASK valgustite sarjale. Heli neelavad TASK ACOUSTIC  moodulid sobivad kombineerimaks TASK süsteemi elenemtidega. TASK ACOUSTIC mooduleid leidub nii riputatavaid kui ka pindmise kinnitusega.

GRAYPANTS - Prop

Graypants pakub võimalust integreerida valgustus ja akustilised paneelid mängulise PROP lagedesüsteemiga. PROP-paneel on perforeetutud terasplekk, mida saab kombineerida erinevates variatsioonides, loomaks laias valikus lagedesüsteeme.

WEVER & DUCRE - "Roomor"

Wever&Ducre vildist kupliga valgustid ei ole küll otseselt heli neelava omadusega, kuid lihtsalt uudse lähenemisega valgustidisainile ja lisaks omanäolised, moodustades osa uuest sarjast ROOMOR.
Valgustisarja ROOMOR näol on loodud silmapaistvad tooted erinevates värvitoonides ja rohketes variatsioonides, mis suladuvad ideaalselt interjööri. Valgustid on saadaval punases, hallis ja mustas toonis ning neid saab omakorda vastavalt soovile kombineerida suures valikus alumiiniumist või vildist kuplitega.

 

Soodustooted