RAKUMBA ja ARETI - nüüd ka Eestis!

RAKUMBA ja ARETI - nüüd ka Eestis!

Moodsa Valgustuse tarnitavate tootjate nimekiri on saanud sügise hakul täiendust mitme uue silmapaistva disainvalgusti kaubamärgi võrra.
Täna tutvustame teile lähemalt RAKUMBA´t kaugelt Austraaliast ja ARETI´t, mis on alguse saanud Itaalia ja Saksamaa disainerite koostööst.

Mõlema brändi peamisteks tunnusjoonteks on puhtad vormid, hoolikalt läbimõeldud funktsionaalsus ja keskendumine detailidele.

Rakumba on üle 50 aasta disaininud ja tootnud valgusteid nii kollektsioonidena kui ka eritellimusel. Nad on Austraalia üks pikaajalisemaid rahvusvahelisi valgustibrände ja oma kollektsioonides ühendavad nad ettevõtte pärandi, autentsuse ja tehnoloogilise innovatsiooni. Rakumba teeb koostööd nii kohalike kui rahvusvaheliste disaineritega, et tuua oma valgustites kokku kaasaegne disain, meisterlik käsitöö, kompleksne tootmine ja tipptehnoloogia.

Brändi üheks kuulsamaks valgustiseeriaks on Typography, mille uusim liige VELA pakub päikesevarjutusest inspireeritud valguse ja varjude mängu.Teiseks pärliks Rakumba kollektsioonis on Hangman, mis on valminud koostöös hinnatud Austraalia disaineri Adam Goodrumiga.
Seda põranda-, laua- ja rippvalgustite kollektsiooni iseloomustab mänguline disain ja lihtsate joonte kombineerimisel saavutatud efektne geomeetria.

Areti on interdistsiplinaarne disainistuudio, mille asutasid õed Gwendolyn ja Guillane Kerschbaumer. Gwendolyni ja Guillane'i taust on kujutavas kunstis, keskendudes joonistamisele, skulptuurile, arhitektuurile ja disainile. Nende töö valgustidisaineritena peegeldab õdede kunstilist huvi objekti ja ruumi vastu, käsitledes nende omavahelist skulptuurilist kvaliteeti ja dünaamikat.
Disainereid juhib uudishimu ja soov luua valgusteoseid, mis puudutavad neid sügavamal, emotsionaalsel tasandil ning kaasavad kontseptuaalselt, ent need kunstilised ambitsioonid realiseerivad nad praktilises disainis.

Gwendolyn ja Guillane usuvad, et hästi tehtud valgusteid hinnatakse pikka aega ja nende eesmärk on luua esemeid, mis jäävad oma ilu, funktsionaalsuse ja kvaliteediga ajas relevantseks.
Mitmed Areti populaarsemad valgustid nagu Ilios, Up Down, Disc and Sphere ja Row kombineerivad kahte lihtsat vormi - joont ja ringi - mängides nende omavahelise paigutuse ja proportsiooniga.
Areti valgustid valmistatakse Saksamaal.

Soodustooted