Ülo Sarapuu isiknäitus

 

Alates 5. detsembrist on avatud Ülo Sarapuu isiknäitus "Valgus ja vaikus"

Ülo Sarapuu tegeleb põhiliselt portreede maalimise ja maastikumaaliga. Tema maale on väljas nii Saksamaal, Venemaal, Rootsis, Soomes, Lätis kui ka Eestis. Kunstnik rikastab tegelikkust oma kujutluse kaudu, tema maastikumaalides on kujutised selgete piirjoonteta ja mõjuvad väga looduslähedaselt, on justkui läbi uduloori jälgitavad – kõik on segatud õhuga.

“Pildil peab olema alati see, mida sa tahad näidata, sel peab mõte olema,” ütles Ülo Sarapuu, kelle sõnul on kogu loodus harmoonias, kunstnik peab sealt vaid võtma hetke ja edasi andma.

Ülo Sarapuu on pärit kunstnike perest, ema õppis kunsti Peterburis ja onu, kunstnik Jaan Siirak, Pariisis. Vend Lembit Sarapuu on üks Eesti maalikunsti omapärasemaid kunstnikke.

Ülo Sarapuu on õppinud vabakuulajana nii ERKI-s, Leningradis kui Repini akadeemias ning külastanud Moskva meistrite ateljeesid. Sarapuu peab kunstniku ainsaks õpetajaks elu ja kogemust, mis annab loojale vabaduse motiivi kujutlusega rikastada.

„Kunstnik peab oma loominguga vaatajas esile kutsuma emotsiooni,“ leiab Sarapuu. Emotsiooni järele tasub kunstisõbral 008 Galerii näitusele tullagi. 

 

 

Soodustooted